Parim advendikalender 2022

Jõuluaeg on alati tore aeg! Pühade meeleolu üleval hoidmiseks ei ole ju palju vaja – lihtne koosolemine ja andmisrõõm on juba piisav. Kindlasti otsitakse ka erinevaid võimalusi, et seda rõõmu teistega jagada.

Advendikalender on jõulumeeleolu üleval hoidmiseks kõige populaarsem viis – eriti laste jaoks! Panime kokku ka mõned vahvad kalendri-ideed. Vaata, millised on 2022 aasta parimad advendikalendrid meestele, naistele ja lastele.

Parim advendikalender meestele 2022

Kui otsid mehele särtsakat ja head kinki, on shikkidele meestele ideaalne kingitus advendikalender ülikonnasokkidega!

Parajalt viisakad, kuid ka mõningate vimkadega sokid lisavad tagasihoidlikule ülikonnale särtsu. Las mees istub vaid toolile kui hakkab juba komplimente põnevate sokkide eest saama.

Kui külmal talvel tarvis soojemaid sokke, siis meriino-, alpaka- või angrooravillaste sokkidega advendikalender kulub kindlasti marjaks ära.

advendikalender-ülikonnasokkidega
warm socks advent calendar merino angora

Parim advendikalender naistele 2022

Kui soovid kinkida advendikalendrit naisele, kes hindab sokisoojust, pane kokku meriino-, alpaka- või angooravillaste sokkidega kalender, kust iga päev mõne mõnusa ja hea paari soojasid sokke leidub!

Kui soovid ikka väga jõuluteemalist, vali soovikalendrisse just need 24 paari jõulusokid, mida sina ise soovid! Soovikalendrisse on ka võimalik lisada ka laheda kirjaga sokke – näiteks õele “PARIM ÕDE” või parimale sõbrale “YOU ARE MY PERSON”.

Sokisahtli advendikalender lastele 2022 – ideed päkapikkudele

Kui iga-aastane šokolaadikalender lõpuks ära tüütab, siis on meil suurepärane idee päkapikkudele! Alternatiiviks on eriti äge ja praktiline laste sokikalender, kust iga päev kuni Jõululaupäevani leiab laps akna avades ühe vahva sokipaari.

Ja kui ikka väga maias olla, saavad päkapikud sokkide vahele ka mõned kommid poetada 😉 

Tegelikult on ju jõulurõõmu jagamine kõige tähtsam. Kui soovid lastega koos advendikalendri rõõme jagada, siis telli endale hoopis kogu perele mõeldud soovikalender, kus sokid nii sulle, abikaasale kui ka lastele!

sokisahtel_adventcalendar

Advendikalender ärikingitusteks ja ettevõtetele omatöötaja kingitusteks

Kui otsid oma kallitele töötajatele 2022 aasta parimat kingitust, siis pane tähele – alates 50st saad advendikalendrikaane tellida oma kujundusega. Ja kui eriti peeneks minna, siis saame panna ühte aknasse ka sinu logoga sokid.

Muidugi saab kalendrisse lisada ka ettevõtte poolsed jõulusoovid! Pane ainult kirja, mida oma töötajatele soovid öelda ja sokipäkapikud poetavad kaardikese sinu valitud advendikalendri akna taha.

Ja usu meid – sellest kingitusest räägitakse veel pikalt enne jõulu ja peale jõulu!

Kust tuleb komme kinkida advendikalendreid?

Advendikalendri idee on iseenesest väga lihtne: iga päev kuni Jõululaupäevani avad kalendriakna, millest leiad üllatuse. Kalendris on tavaliselt 24 ust või akent avamiseks – iga detsembrikuu päeva jaoks, mis eelneb jõulupühale.

Advendikalendrite traditsioon sai alguse 1850ndatel. Algselt olid nad lihtsad – iga akna avades leidus kalendris pilt, millel oli ka oma lugu jutustada. Tänapäeval on aga advendikalendrid nii populaarseks muutunud, et neid tehakse ka teistele jõuluaja nautimiseks kingituseks.

Miks kinkida just sokkide advendikalender?

Ilma advendikalendrita ei saa ju jõuluaega mööda saata! Sokkide advendikalender on just sellepoolest eriline, et tegemist on niivõrd praktilise kingitusega, et kulub igaühele marjaks ära.

Need on mõeldud kõigile – advendikalender meestele, naistele ja lastele. Pole inimest, kellel sokke tarvis ei oleks! Ja kui tegemist veel eriti toredate ja värviliste sokkidega, siis on veelgi parem. 

Mida advendikalendrit valides jälgida?

 • Pane kindlasti advendikalendri valimisel tähele, mis suuruses sokke sinna soovid! Kui soovid advendikalendrit naistele, siis on üldjuhul sobilik 36-40, meestele 40-45 suuruses ning lastele omakorda 23-26, 27-30 või 31-35 suuruses sokid.
 • Kui soov on kokku panna advendkalender lastele, siis pane valikul kindlasti tähele seda, kas tegemist on kalendriga, mis läheb tüdrukule või poisile või hoopis mõlemale, siis teavad päkapikud ka milliseid sokke kalendrisse panna.
 • Erisoovidel tuleks kindlasti ära märkida ka kõik soovid! Näiteks kui soovid lastekalendrisse sokkide vahele komme või sokkidele lisaks midagi muud vahvat.

Kuidas ise advendikalender teha?

Advendikalendreid on imelihtne ise teha, sest sinna sisse võib panna mis iganes hing ihaldab. Pane kasvõi soolad-piprad! Aga sokkidest tehtud advendikalender on ikka kõige parem. Eriti on selline advendikalender laste lemmik, sest ise meisterdatud kalendrist paremat ei ole. Meil on Sulle üks väike näide ka! Tee nii:

 1. Kõige tähtsam – sokid!

  Otsi kodust 12 paari sokke või osta endale 12 paari ägedaid jõulusokke.

 2. Mida veel advendikalendri jaoks tarvis?

  Otsi kodust või osta vahvad pesulõksud ja nöör, mille külge sokid riputada. Vaja on ka maiustusi, komme, küpsiseid või muud head, mis sokkide sisse käivad.

 3. Kirjuta advendikalendri numbrid sokkidele

  Kirjuta tavalisele paberile või kleepsupaberile numbrid, mis igat päeva kuni jõululaupäevani tähistavad. Lisa need 24 numbrit sokkidele – igale sokile üks number.

 4. Lisa sokkidesse komme ja maiustusi

  Lisa sokkidesse endale meelepärased kommid või meened, mida päkapikud iga päev kalendrisse nö “peitnud on”.

sokisahtel ise valmistatud advendikalender

Ja nii ongi sul valmis üks praktiline ja hea advendikalender, kust iga päev saad ühe soki ja maiuse, mis soki sisse peidetud! Nii saad terve kuu jooksul sokipaarid kokku koguda ja neid kandma hakata! Ja muideks, meie jõuluteemalised sokid sobivad advendikalendrisse suurepäraselt. Siin on sulle ka mõni sokinäide, mida kalendri sokina kasutada võid:

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Selling socks with .
Sokisahtel © Copyright 2021. All rights reserved.
Close