3 majakat, mida kindlasti külastama peaksid

3 majakat, mida kindlasti külastama peaksid

Kaugetes kohtades on alati midagi köitvat – nende eksootilisus ja salapära. Tihtipeale ei tulda aga selle peale, et ka Eestis on võimalik veeta sisukas ja põnev puhkus! Kutsume sind üles veetma 2020. aasta suve kodumaal!

Eesti-sisene reisimine on turvalisem ja lihtsam, kui praegusel ajal riigist välja sõita. Lisaks annab see meile kõigile ka võimaluse toetada kohalikke ettevõtjaid ja neid sektoreid, mis möödunud kriisi tagajärjel rusuda said – olla olemas omadele. Selleks, et sulle puhkuse jaoks häid ideid anda, oleme koostanud väikse nimekirja, kus toome välja 3 majakat, mida sa sel suvel külastada võiksid.

1. Kõpu tuletorn

Kõpu tuletorn on Eesti, Baltikumi ja Läänemere vanim omataoliste seas. See ehitati rohkem kui 500 aastat tagasi, et hoiatada laevu Hiiu madala eest.
Kõpu tuletorn asub Hiiumaal Kõpu poolsaare keskosas Mägipe külas. Väidetavalt on tegemist vanuselt teise või kolmanda tuletorniga maailmas, mille tipus on pidevalt põlenud tuli. Majakatuli on merepinnast 102,6 meetri kõrgusel, millest kõrgemal majakatulesid Läänemere ääres ei ole.

1. Tahkuna tuletorn

“Venemaa innukuse, Prantsusmaa oskuste ja Inglismaa teadmiste ja heade meistrite käe all ongi valminud see Eestimaa randade kõrgeim malmtorn.” – H. Põllo (Hiiumaa Muuseumi peavarahoidja).
Malmist Tahkuna ehitati 1873. aastal eesmärgiga tagada Soome lahel paremad navigatsioonitingimused. See malmist iludus osteti Tsaari-Venemaa poolt Pariisi maailmanäituselt 1871. aaastal ning pandi seejärel Eestis kokku.

3. Kihnu tuletorn

Kihnu tuletorn, mida tuntakse kohalikus keeles ka kui puak, asub Kihnu saare lõunatipus Pitkänä ninal. Tegemist on ühega neljast Eesti randades säilinud malmtuletornist.
Torn ehitati üheaegselt Vormsi ja Virtsu tuletornidega ning on seetõttu ka nendega üsna sarnasevõitu – valge, koonilise kujuga. See osteti Inglismaalt ning toodi Eestisse 1864. aastal.

Eesti on ranniku- ja mereriik ning oleme selle üle uhked!
Meie kodumaa kaunitest tuletornidest inspireerituna valmisid Sokisahtlis ka uued, majakatega sokid! Soeta need endale meie e-poest enne, kui tuletornide avastusretkele asud!

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Selling socks with .
Sokisahtel © Copyright 2021. All rights reserved.
Close