Suuruste tabel ja nõuanded, kuidas hooldada soki- ning sukatooteid

Suka- ja sokitoodete hooldamise käsiraamat

Panid sokid pesumasinasse ja välja võttes olid nad number või kaks väiksemad? Ai, sokihaldjas sai kuumarabanduse! Sokkide ja sukkpükste hooldamiseks on meil Sulle mõned nipid, mida võiksid järgida, et Su sokid-sukad ikka edaspidigi ilusad välja näeks! 

Suuruste tabel

Kuidas leida õiget suurust?

Sukatoodete puhul on kõige olulisem leida endale sobiv suurus. Liiga suured või liiga väikesed sukkpüksid või sukad hakkavad käimisel alla vajuma. Kuid millist suurust siis lõppude lõpuks ikka valida? Õige suuruse saad kindlaks määrata pakendi tagaküljel asuvast tabelist, kus on esitatud pikkuse ja kaalu vahemikud. Siin on Sulle üks hea suurusetabel!

Kuidas leida õiget suurust plus-suurusele?

Plus-suurusel on oluline just puusa ja piha ümbermõõt, mille järgi kõige mugavamad sukkpüksid endale valida. Pane tähele, et tavaliselt on suuruse kasvades suureneb tabelis ka sukkpükste kandja pikkus, kuid näiteks EXTRA sarja suuremaid suuruseid saavad kanda ka lühemad naised.

Suuruste tabel

Teistes riikides võivad suurused erineda. Euroopas on ühte moodi, Suurbritannias ja USA’s hoopis teistmoodi! Siin on Sulle väike spikker, kui otsid, mis suurused üksteisele vastavad. 

Kuidas hooldada sokke?

Sokke ei tohi pesta üle 30 kraadi juures! Kindlasti jälgi hooldusjuhist etiketil, kuid üldjuhul on nii, et puuvillaseid sokke, põlvikuid ja sukkpükse tuleb pesta 30 kraadi juures. Ühevärvilist puuvillast sokki kannatab pesta ka 40 kraadi juures. Kindlasti ei meeldi sokkidele aga kuivati, vormi ja suuruse säilitamiseks võiks nad riputada vanamoeliselt pesunöörile. Villaseid, sealhulgas meriinovillaseid sokke tasuks üldse pesta käsitsi. Kui paned nad masinasse, pese neid 30 kraadi juures ja ära tsentrifuugi. Niisamuti talita angooravillaste ja kraasitud akrüülsokkidega. 

CLOTHES PIN puuvillased sokid
Mustad sukkpüksid

Kuidas hooldada sukatooteid?

Kuna sukkpüksid ning sukad on õrnad, on neid üldjuhul soovituslik pesta käsitsi. Kõige parem temperatuur on selleks toasoe 30 kraadi.  Kui soovid siiski masinas pesta, kasuta kõige õrnemat pesufunktsiooni ning vali külma veega pesu. Pesumasinas pestes tuleks ka kindlasti kasutada pesukotti, et sukatooted kannatada ei saaks. Hargnemise vältimiseks keera enne pesu sukkpüksid pahempidi! Neid nippe järgides tagad oma sukatoodetele palju pikema eluea! 

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Selling socks with .
Sokisahtel © Copyright 2021. All rights reserved.
Close