14. veebruar on Sõbrapäev!

Parimat sõpra võib meeles pidada iga päev, aga Sõbrapäev on ju lausa selleks mõeldud! Aasta kõige ilusamal ja rõõmsamal päeval saadetakse kaarte ja kingitakse kingitusi. Kuigi see aasta võib olukord olla natukene teistsugune, olemegi kokku pannud mõtted, et mida Sõbrapäevaks kallitele kinkida ja mida kasvõi üksi ette võtta!

Millal on Sõbrapäev?

Veebruar on armastuse- ja sõbrakuu. Nimelt on 14. veebruar ju ülemaailmne Valentinipäev ehk Sõbrapäev. Sellel päeval on kombeks kallite sõpradega oma lahkust ja head südant jagada. Soovitakse sõprade ja armsamatega kokku saada, koos aega veeta ning üksteisega pisikesi meeneid, kingitusi ja rohkelt kallisid-musisid jagada.

Kuidas Valentinipäev alguse sai?

Selle taga on selline huvitav ja salapärane lugu preester Valentinest kes elas Roomas 3. sajandil. Keiser Claudius teatas, et vallalised mehed on paremad sõdurid kui need, kellel naine ja perekond ja seetõttu keelustas isegi nooremate sõdurite abielu. Preester Valentine protesteeris sellise ebaõigluse vastu ja hakkas sõlmima varjatud abielusid noorte armunute vahel. Saades sellest teada, lasi keiser Claudius preestri hukata. On ka teisi versioone hämaratest ajaloo lugudest aga Valentine sai kuulsaks ja üle maailma hakati 14. veebruari tähistama kui Valentinipäeva.

Aga valentinipäevakaardid ja kaartide saatmise traditsioon on hoopis aastast 1913. Nebraska poiss Joyce Clyde Hall alustas postkaartide müümist ja pani sellega aluse tuntud ettevõttele Hallmark.

Kuidas tähistada Sõbrapäeva üksi?

Kui pead olude sunnil Sõbrapäeva üksi veetma, ole ise oma parim sõber! Mõnus vann, kaneelirull või kaks ja rõõmsad kevadlilled toovad kevade südamesse! Vaata head seriaali või filmi ning poe teki sisse koos rõõmsate Sõbrapäeva sokkidega. Soojad jalad teevad südame soojaks, nii on ka hea endast hoolida!

Mida kinkida sõbrapäevaks mehele?

Vali Sokisahtlist välja naljakate sõnumitega vabaaja sokid või viisakad ülikonnasokid. Sõbrapäev on teie kahe tähistamise päev! Sina tunned oma meest kõige paremini! Pane kokku sobiv komplekt ja lisa juurde sobiv kinkekarp, et sokid saaksid ka ilusti pakitud! Samuti võid inspiratsiooni puudumisel valida sõbrapäevaks sokid ka meie kinkekarpide seast!

Toredaid fakte sõbrapäevast, mida 2024. aastal jagada!

Kõige populaarsem valentinipäeva kink on muidugi šokolaad. Esimesed šokolaadisüdametega kinkekarbid tehti juba 1861 ettevõttes nimega Cadbury. Kinkekarbid olid nii populaarsed, sest kui šokolaad otsa sai jäi ilus karp mälestuseks ikka.

Hinnalistest kinkidest ei saa üle ega ümber ehetest-juveelidest. Millal siis veel kui mitte Valentinipäeval. Lisaks igal aastal ligikaudu 6 miljonit ühele põlvele laskumist ja naiseks palumist tehakse just sellel päeval. Ajavahemikku novembrist-valentinipäevani kutsutaksegi “engagement seasoniks” – ehk kihlushooajaks, kuna suur osa abieluettepanekutest tehakse sellel ajavahemikul.

Sokid on populaarne kink sõbrapäevaks viimased kümmekond aastat. Seda seetõttu, et meil Eestis tehakse väikseid kingitusi ka mitte ainult oma kaaslasele/abikaasale vaid ka sõpradele, tähistamaks sõprust ja koosoldud aega. Sokisahtel tegi esimesed sõbrapäevasokid aastal 2013 ja sealt edasi on aasta-aastalt sõbrapäevasokid järjest populaarsemad. Sõbraga saad sokkides lõbusaid pilte teha ja sokkide kinkimine sümboliseerib soojust, tervist ja hoolimist.

Täpisokid Sõbrapäevaks

Kas tunned, et värske armastus on ajanud su täitsa soodaks!? Olgu juba küps või verivärske, täpisokkide kollektsioonist leiad enda sõpradele või kallimale just sobivad sokid. Südamed ja kaisumõmmid võivad jääda nendele kes neid hindavad! Kui su sõpradele läheb peale Haistan Juustu või Paras Pähkel, siis pista just need kingipaki sisse! Reegleid ei ole, rõõmusta oma sõpru just sellega mis neid kõige rohkem iseloomustab!

täitsa pekkis sokid
Täpisokkide kinkekarp luksuslik

Magnetkäpakestega sokid on ideaalne kink

Otsid sõbrapäevaks sõbrale parimat kingiideed? Populaarsed ja naljakad TIKTOKi magnetkätega sokid on just kõige õigem valik.

Rõõmusta oma kallimat või parimat sõpra nende armsate sokkidega! Sokkidel on lõbusad käpakesed magnetitega, et sokid saaksid omavahel käest kinni hoida, nii nagu sina oma sõbragagi käest kinni käid. Tõmmake need sokid koos jalga ja tehke lõbusaid pilte ja videoid. Rõõmu toovad need sokid igaljuhul.

7 päeva soovipakk sõbrapäevaks

Päevad mööduvad, kuid hea sõber on igavene!

Hea sõber on tunduvalt odavam kui terapeut! Välismaal õppides, töötades ja sõpradest eemalviibimise ajal tekib sul kindlasti tunne päevi lugeda.. Millal see ükskord küll läbi saab? Millal oleks jälle võimalik kokku saada?

Meil on selleks üks väga vahva lahendus välja pakkuda – nädalane kingipakk! Pakist leiab iga päev akna avades ühe mõnusalt sooja sokipaari. Esmaspäevast lausa pühapäevani välja. Ja nii saad 2024. aastal teha oma sõbrale praktilise, kuid meeldejääva kingi. Et kõik end eriliselt tunda saaks, on karpe palju erinevaid: koerasõbrale, kassisõbrale, soliidsele meesterahvale, tagasihoidlikumale sõbrale ja isegi lastele!

Sõbrapäevaks lõbusaid kingitusi ka lastele

Kuigi sõbrapäev on mõeldud algselt just armastuse tähistamiseks, on paljud inimesed hakanud seda tähistama ka oma laste ja isegi lemmikloomadega! Toredaid sokke ootavad lapsed pikisilmi eriti kui sokkidel näiteks armsad karud või vahvad rebased. Hoiame kõiki soojas ja rõõmsana, sokid toovad sõbrapäeval palju rõõmu!

Iga aasta on 14. veebruar ehk Sõbrapäev üks tore päev keset talve, kus pea meeles oma kalleid sõpru ja lähedasi. Selleks, et ükski inimene kurbust tundma ei peaks üksinduse või vahemaa tõttu, saada neile Sõbrapäevaks vahva sooja andev kingitus! Hoiame ohutult kokku ja naudime pisikesi rõõme, küll on armastus üks tore asi!

Südalinna Sokisahtli pood sõbrapäevaks valmis!

Kuna jaanuar möödus uskumatult kiirelt, tuli ka kärmelt peale aeg, et kokku korjata Südalinna Sokisahtli poest jõulukaunistused ning saata meie poe päkapikk Bilbo välja teenitud suvepuhkusele!

Asemele tuli aga valmis teha sõbrapäeva teemalised kaunistused – kõiksugune punane ja roosamanna kraam, lipsukeset, südamed, sitsid-satsid ja palju muud!

Kaunistasime mõlemad vaateaknad hiiglaslike siidipaberist tehtud südametega ning lisasime akendele ka selle aasta uue sõbrapäeva sokikollektsiooni. Südalinna pood on valmis ning ootab sind uusi sõbrapäeva sokke uudistama!

Meie arust jäi tulemus väga armas. Vaata videost järgi, kuidas kaunistamine sujus ➡️

Kõige enam striimitud Spotify Valentinipäeva laulude list.

Siin on Sulle eelmisel aastal kõige enam striimitud Spotify Valentinipäeva laulude list. Kindlasti sobib see ka aastal 2024, eriti kui eelmine Valentinipäev oli meeldejääv!

KohtEsitajaLaul
#1Taylor Swift“Willow”
#2Ed Sheeran“Afterglow”
#3Maren Morris with Hozier“The Bones”
#4Justin Bieber“Anyone”

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Selling socks with .
Sokisahtel © Copyright 2021. All rights reserved.
Close