Mida teha vanade või üksikute sokkidega?

Eks meil kõigil tuleb tihtipeale ette, kui sokipaarist üks sokk kuhugi ära kaob. Justkui haihtub otse taevasse. Tead ju küll, sokkidega on ju nii, et kord kukub trennikotist välja, teine kord kaob lapse sünnipäevapeol ja kolmas on see kõige tüüpilisem olukord: neetud pesumasin sööb lõunaks jälle mõned sokid. Eks tal ole ka kõht tühi. Teine tüütu juhus on aga siis, kui sul on kaks ilusat sokki ja ainult ühte tuleb auk sisse. No mis sa selle teise terve sokiga siis peale hakkad?

 • Üksikut  vana sokki saab vannitoas edukalt nuustikuna kasutada. Eks tuleb ikka ette, et vannituba on vaja puhtaks küürida või siis näiteks tahad suvetossud jälle läikima lüüa. Selleks tuleb appi see üksik vana sokk su sahtlist. Kogu seebikillud soki sisse, seo sokk pealt kinni ja mõnus pesuvahend ongi olemas. Las läigib nii vannituba kui ka puhtad tossud!
 • Kellele ei meeldiks puhas kodu? Nõnda ka koristamise lainel jätkame. Kasutatud või üksikud sokid on maailma parimad tolmulapid. Seo vana sokk tublisti harjavarre külge kinni ja nüüd pääsed ligi ka kõige tüütumatele tolmustele kohtadele, nagu näiteks ämblikuvõrgud lae all. Kuna vanast sokist kahju niikuinii väga ei ole, siis peale koristust saad soki viimsele teele prügikasti saata. 
Lepatriinudega sokid
 • Kui tossud said enne juba ühe üksiku sokiga puhtaks pestud, siis tegelikult saad vana sokiga ka saapad läikima lüüa. Töötab palju paremini kui köögilapiga nühkimine ja jätab ilusa läike su saabastele.
 • Reisile minnes tahad ju ikka kaasa võtta ka mõned õrnemad esemed, näiteks fotokas ja selle objektiivid. Need võid julgelt üksikute sokkidega kaasa pakkida ja nõnda ei pea muretsema, et need kohvris või kotis katki läheks!  Kui aga oled eriti muretseja-tüüpi, tõmba kasvõi mitu paari sokke õrnade asjade ümber. Kõik üksikud sokid tulevad reisile kaasa!
 • Vanasti kui õrnasid hoiupõrsaid ei olnud igas nännipoes saadaval, koguti münte ja tagavararaha soki sisse. Nõnda saad ka sina kasutada oma üksikut sokki hoiupõrsana. Kui portselanist põrsad tikuvad lastel kildudeks purunema, siis sokkidega õnneks seda hirmu ei ole. Ja kes see ikka teab ühe su üksiku soki seest münte otsida!
 • Kõik teame, et palaviku alandamiseks sobivad hästi viinasokid. Õnneks teavad ka kõige popimad fashionistad , et viinasokid ei pea olema samast paarist ega ka voodilinadega kokku sobima. Viin tuleb lahustada ning siis sokid sinna sisse kasta. Märjad sokid tuleb jalga tõmmata, nende peale veel villased sokid ja siis tuleb minna marss teki alla palavikku ravima. Nõnda saavad üksikud sokid sind terveks ravida.
Mesilastega BUG sokid
Mereteemalised sokid
 • Kui hakkad aga kolima ja ajalehepaber otsakorral, et klaasid ja vaasid sisse pakkida, kasuta parem üksikuid vanu sokke. Sokid on pehmed ja hoiavad su asju nõnda, et nad transpordi käigus kannatada ei saaks. Kui on tegemist väga õrna esemega, paki see julgelt mitme sokipaari sisse. Nii saad kindel olla, et sokkidega püsib kolimise käigus kõik kraam terve.
 • Kõigile meeldib, kui kapist võttes puhastel riietel on mõnus värske lõhn küljes. Selleks, saad üksiku soki täita kuivanud lillede ja ürtidega, pealt kinni õmmelda ja sahtlisse head lõhna levitama panna. Eriti mõnusalt annavad lõhna lavendel ja rosmariin. Peida isetehtud lõhnakotikesed kapinurkadesse või sahtlitesse. Uus kotike tasub teha iga kuu, et imeline lõhn püsiks värske.
 • Väikestele lastele pakub ikka rõõmu üks korralik nukuteater. Tee vanadest üksikutest sokkidest käpiknukud, harjuta pisut kõhurääkimist ja korralda mudilastele nukuteatriõhtu. Sokinukkudele saab nööpidest teha vahvad silmad ja näiteks vanast värvilisest pluusist lõigata suu ja juuksed. Lase loovusel lennata.
 • Hea nipp, kuidas veel koduses majapidamises üksikuid põlvikuid ära kasutada on pesumasinas pesukotina. Otsi välja üks üksik põlvik, pane sisse õrnemad asjad, mis võivad pesumasinas muidu katki minna (näiteks õhukesed sukkpüksid või pitsist aluspesu),  seo pealt kinni ja aseta pesumasinasse. Nii võid kindel olla, et õrnad esemed jäävad terveks ja saavad ka ilusti puhtaks.
jäneste ja porganditega sokid
cheeseball sokid hiirtega
 • Remonditööde käigus tuleb ikka ette, et värv jääb pisut kauaks lahtiselt seisma ja kipub tükki minema. Jube tüütu. Siis tulevad kasuks hoopis vanad õhukesed sukkpüksid! Kurna värv julgelt läbi sukkpükste ja saad värvitöödega lihtsasti jätkata.
 • Ja kui oled eriti julge stiiliga, siis pane üksikutest sokkidest kokku uued paarid. Võta jalanõud jalast ja viska jalad julgelt kontoris lauale, nii näevad kõik su lahedat ja väljapaistvat stiili. Elu on niikuinii liiga lühike, et samast paarist igavaid sokke kanda!

Kui on ilusad ja korralikud sokid, siis ei raatsi ju kohe niisama prügikasti seda üksikut õnnetut sokikest ka visata. Õnneks on nüüd sul päris mitu head ideed, mida nende paariliseta või vanade sokkidega peale hakata. Otsi aga sahtlist need õnnetud sokid välja ja leia neile kasutust!

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Selling socks with .
Sokisahtel © Copyright 2021. All rights reserved.
Close