Musta kassi kuu 2022 – mustad kiisud ootavad kodu!

Musta kassi kuu on Varjupaikade MTÜ poolt loodud heategevuslik projekt, milles osaleme ka Sokisahtli sokkidega. Selle raames antakse mustad kiisud koju palju madalama loovutustasu eest! Oktoobrikuu jooksul toetab iga  Sokisahtli kassipildiga sokipaari ost 1 euroga varjupaiga kasse! Mine osta kohe oma kassisõbra sokid, kiisud ootavad! Meelde tasub jätta ka 27. oktoober, sest siis on rahvusvaheline musta kassi päev! Mjäu!

Mis on musta kassi kuu tähendus?

Seoses oktoobri lõpus tähistatava Halloweeniga tulevad kohe meelde luudadel nõiad. Nende kaaslased on tavaliselt mustad kassid. Musti kasse ei eelistata nii tihti kui teisi kasuka värve. Nii pääsevad enamasti koju just teist värvi nurrumootorid ja mustad kassid jäävadki varjupaika edasi. Erinevust musta ja teist värvi karvaga kassi vahel ei ole, sest lõpuks on tähtis ikkagi kassi iseloom! Oma elegantsi ja graatsia tõttu on must kass väga hea valik, eriti kui Varjupaikade MTÜ loovutab musta kassi ainult 1 euro eest! Hinnast olenemata on üks pehme ja nurruv must kass alati parim sõber ning kaaslane!

musta kassiga halloweeni sokid

Mustad kassid ja halb õnn

Iidses Egiptuses peeti musti kasse jumalanna Basteti kehastuseks. Bastet oli naiste ja majapidamiste kaitsja ning naiste saladuste, viljakuse ja kasside jumalanna. Kassidele liiga tegemisel karistati karmilt ning kardeti jumalanna kättemaksu. 1233. aastal kuulutati kiriku poolt mustad kassid saatana kehastuseks. Selline arusaam tuli nõidadelt ehk vanadelt üksikutelt naistelt, kes ei uskunud kõrgemaid jõude. Ravimtaimede korjamise ja mustade kassidega elamise tõttu arvati, et kassid ongi nõidade kaaslased. Tänapäeval on musti kasse kajastatud paljudes filmides seoses nõidadega, ka levivad vanarahva tarkused või uskumused. Kuigi ajapikku on suudetud mustade kasside mainet parandada, on pikk tee veel minna. Ole abiks ja räägi ka teistele kuidas musta värvi kassid ei too halba õnne!

musta kassiga kollased sokid

Miks on kassid musta värvi?

Rahvusvaheliselt on tunnustatud 22 tõugu kasse kellel võib olla must kasukas. Maailmas on vaid üks tõug, millel on ainult must kasukas. Bombay tõugu kassid loodi värvuse poolt sarnanema mustale pantrile ning see ka õnnestus. Iga must kass just seda tõugu ei ole ja varjupaikade MTÜ lehel on ka näha erinevaid kiisusid just klassikalise musta või must-valge värviga! Geneetiliselt on musta karva geen palju tugevam kui teiste kasuka värvide geen. Kui kokku saavad kaks kassi ükskõik mis värvist, aga neil on musta karva geen olemas, on suur võimalus saada mustad kassipojad!

Fakte mustade kasside kohta!

Iga must kass on unikaalne, meie armastame neid kõiki! Olgu isepäine või pailembeline, graatsiline või kohmakas… iga must nurrumootor on vahva kaaslane. Pimedad sügisõhtud või kevadised linnuvaatlused muudab üks kiisu alati palju paremaks! Vali välja enda oma Varjupaikade MTÜst või osta kassisokke! Mustad kiisud saavad parema elu ja sa endale vahvad sokid, kõik on rahul!

roosad musta kassi sokid

Mustad kassid võivad värvi vahetada

Päikese käes peesitamine või õues rändamine on musta kassi jaoks eriti mõnus. Päikesepaiste võib aga kassi karva värvi muuta ja pleegitada musta kassi karva hoopis heledamaks. Musta kassi kasukal mängib ka vanus suurt rolli. Nagu inimeselgi, muudab ka kassi kasukas vanusega värvi ja üksikud hallid karvad võivad muu värvi kasukaga kassil märkamatuks jääda. Mustast kassist võib vanemas eas aga saada hoopis kirjum isend. Põnev on jälgida kuidas mängulisest noorest kassipreilist  saab parimais aastates elegantne kassiproua!

Lisafakt: Mustad kassid on enamasti hoopis isased!

parima kassiemme sokid

Mustade kasside kollased silmad

Palju on kasutatud filmides või piltidel hirmu tekitamiseks kasside suuri kuldkollaseid säravaid silmi. Eriti õudsad on just need silmad keset ööd põõsast või puu tagant välja piilumas. Ei tasu karta, need vaid musta kassi uudishimulikud silmad, mis pärlitena valguse käes särama hakkavad! Kasside silmavärve on mitmeid erinevaid, kuid rohelised ja sinised silmad viitavad vähesele melaniini sisaldusele kassi silmas. Mustadel kassidel on musta karvaga seoses rohkem melaniini ja sellest võivadki olla silmad kuldkollased kuni pähkelpruunid. Vaata varjupaigas mustade kiisude pilte ning vali oma uus must nurrumootor välja kasvõi silmavärvi järgi!

Mustad kassid ja hea õnn

Maailma erinevates otsades peetakse musti kasse ka hea õnne toojateks. Inglismaal kingi pulmas pruudile musta kass ja hea õnn ongi tulemas! Feng-Shui õpetuste järgi toovad mustad kassid õnne ja turvatunnet. Prantsusmaal usutakse, et käitudes musta kassiga hästi, toob ta sulle rikkust ja õnne. Inglise meremehed võtsid musta kassi laeva, sest siis pidi reis edukalt minema ja reisijad ohutult tagasi maale jõudma. Meie usume, et mustad kassid toovad koju soojust ja armastust, võid täitsa kindel olla!

Nekobiyaka: ainuke mustade kasside kohvik maailmas

Jaapanis Himejis on olemas kassikohvik, kus on ainult musta värvi kassid ja kohvik loodigi, et inimesed ei kardaks musti kasse. Selle kaudu anti inimestele võimalus, et näha kui vahvad mustad kassid on! 2020. aasta aprilli seisuga on kohviku kaudu oma kodu leidnud 321 musta kassi. Iga kord kui üks kass endale kohvikust kodu leiab, toob omanik varjupaigast uue musta kassi kohvikusse juurde. Igal kassil on eristamiseks erinevat värvi kaelarätik, ühed mustad ju kõik!

Kui Jaapanis on kassikohvik, siis meil Eestis on võimalus minna varjupaika ja oma uus lemmik välja valida! Jäta meelde: iga oktoobrikuus Sokisahtlist ostetud kassidega sokkide pealt annetame 1 euro mustade kiisude heaks. Kui musta kassi endale võtta ei saa, soeta omale Sokisahtli poest või e-poest kassidega sokke! Pane ka endale kirja, et kohe enne Halloweeni, 27. oktoobril, on rahvusvaheline musta kassi päev. Sel päeval ootavad mustad nurrumootorid eriliselt palju paisid ja maiustusi, nagu sünnipäeval! 

Kui must kass oma kodus nurru lööb, on maailmas kõik hästi! – Sokisahtli vanasõna

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Selling socks with .
Sokisahtel © Copyright 2021. All rights reserved.
Close