Kuidas tähistada 2023 lihavõtteid ja pasha retsept

Munadepühad on tulemas ja ka meie Sokisahtlis oleme üsna elevil! Lihavõtteid saab tähistada mitmel viisil – ideaalne aeg, mil koos perega küpsetada, mune värvida ning lastele rõõmu valmistada. Selleks puhuks on meil ka lai valik munadepühade teemalisi sokke ning kinkekarpe, mida oma lähedastele või hoopis endale kinkida! Samuti tähista lihavõtteid imemaitsva Pasha retseptiga, mis viib lausa keele alla!

Mis on munadepühad?

Lihavõtted, ülestõusmispüha, munadepüha, lihavõttepühad – heal lapsel mitu nime, nagu ikka! Mis see endast siis kujutab ning milleks me seda püha peame?

Munadepühad on pühad, mis algavad esimesel täiskuu pühapäeval pärast kevadist pööripäeva – 20. märts, seega on igal aastal munadepühad erineval kuupäeval. Pühad mälestavad Jeesus Kristuse surnuist ülestõusmist pärast ristilöömist. Samale ajale jääb ka maausuliste kiigepüha ehk munapüha.

Ülestõusmispühadel ehk munadepühadel on kombeks..

värvida mune, neid üksteisele kinkida ja koksida – võidab see, kelle muna jääb terveks. Munade värvimise tava päritolu kohta on erinevaid seletusi, kuid ilmselt seostub see paastu lõppemise ja viljakusmaagiaga.

Lastele räägitakse lihavõttepühade ajal lihavõttejänesest, kes peidab öösel majja või aeda mune või maiustusi. Tänapäeval on pühade ajal populaarsed šokolaadimunad ja jänesed. Lastele on kindlasti kõige vahvam munajaht! Naudi lihavõtteid koos perega!

EASTER munadepüha kinkekarp 3 sokipaariga
EGGNUTS puuvillased munadepühade sokid
EASTER rohelised jänestega puuvillased munadepüha sokid

Maitsev munadepühade šokolaadipasha retsept

Sokisahtli lemmikretsept munadepühadeks on ilmtingimata üks hea Pasha. Pärit Karjalast, Pasha on levinud nii Eestis, Soomes kui ka muudes lähiriikides. Selle retsepti juures on kõige parem ka see, et pashat võib teha kas kuumutatult või kuumutamata. Soovitame sul kindlasti seda proovida! Lihavõttepühade suurim hitt!

Sul läheb vaja

 • 100g võid
 • 1dl suhkrut
 • soovi korral 1 muna
 • 600g kohupiima
 • 1-2spl sidrunimahla ja sidrunikoor
 • 1 tl vanillisuhkrut
 • pistaatsiapähkleid
 • 2dl 35%-st rõõska koort
 • 100g piimašokolaadi
 • marlilapp
 • mandlilaastud (umbes 50g)
 • 1 õnnemandel koogi sisse, mille üks õnnelik inimene leiab
Maitsev munadepühade pasha

Pasha valmistamine

 1. Võta suur kauss ning vahusta seal või ja suhkur.
 2.  Teises kausis vahusta rõõsk koor.
 3. Lisa vahustatud võile ja suhkrule kohupiim, sidrunimahl, riivitud sidrunikoor, (soovi korral muna), sulatatud šokolaad, väikesteks tükkideks hakitud piimašokolaad(kui meeldib tume šokolaad, on ka see hea), mandlilaaste, õnnemandel ja pistaatsiapähklid.
 4. Vaikselt lisada teiste hulka ka rõõskkoor.
 5. Tõsta segu marliga vooderdatud sõelale või vormile nõrguma ja pane 24 tunniks külmkappi

Kõige parem on kook siis, kui jätadki ta ööpäevaks külmkappi! Järgmisel päeval võid pasha serveerimisalusele asetada, eemaldada marli ja kaunistada mandlite, marjakeste või endale meeldivate pähklitega. Maitsvaid lihavõtteid!

Tee endale ise munadepühade kinkekarp!

Kui arvad, et kahesest-kolmesest sokipakist jääb väheks ja tahaksid midagi teistsugust ning kinkekarpi ka ise sokke valida, siis 7 päevane munadepühade kinkekarp on selleks puhuks väga hea lahendus.

Kuna soovipaki saab täitsa ise komplekteerida, võid lausa kõik munadepühade sokid sinna sisse sobitada. Iga päev esmaspäevast pühapäevani avad akna ning leiad ühe mõnusa lihavõtteteemalise soki!

Või lase meil sulle hoopis munadepühade puhuks üllatuspakk komplekteerida, et huvitavam oleks!

Põnevad munadepühade üllatused 7 päeva sokipakiga

Mõned kevadised munadepühade ja kevadpühade ideed sokkidega

Armas sokijänes

Võta paar valgeid sokke. Täida sokid riisi või pehme täidisega, seo need kummipaelaga kinni ja kaunistage jänes vildist kõrvade, tuttsaba ja silmadega. Samuti võid teha kevadpühade sokinukke veel teisigi – lausa terve perekonna. Valgetest sokkidest saab teha tibusid, lambaid jne. Võta juurde värvilisi sokke ja tee mõned notsud ja vasikad,  tulemus rõõmustab nii suuri kui väikeseid. Kõik lõnga, kanga ja vildijäägid ja paelad saad ära kasutada meisterdamiseks.

Lihavõttemunade sokid

Võta tavalised valged sokid ja lisa juurde lihavõttemunade kaunistused. Kasuta kangavärve, markereid või triigitavaid embleeme, et lisada sokkidele värvilisi lihavõttemunade kujundusi ja uhkeid disaine. Kui teised mune koksivad oled sina oma sokkidega tähelepanu keskpunktis.

Kevadpühade sokijaht

Peida oma kodus või õues lihavõttepühadeteemalistesse sokkidesse väikesed  maiuspalad, näiteks šokolaadimunad või kommid. Õues võid vabalt sokid riputada ka puu otsa! Ja siis algab jaht kes rohkem sokipaare kokku saab!

EGG puuvillased munadepühade põlvikud munadega

Lihavõttepühade korvid

Kasuta värvilisi, mustrilisi sokke, et valmistada lastele ainulaadseid lihavõttepühade korve. Täidad sokid maiuspalade ja mänguasjadega ning seo need paela või nööriga kinni ja paned korvi koos munadega. 

Lihavõttepühade sokkide pärjad ja vanikud

Valmista  pidulik lihavõttepärg, kasutades traatpärgade vormi ja värvilisi sokke. Keerake sokid lihtsalt ümber vormi, sõlmige need sõlmedega ja sikuta  need väljapoole, et luua täis ja kohev pärg. Vaniku jaoks lõika sokid ribadeks ja seo need nöörile või paelale ja riputa üles!

Need on vaid mõned ideed, kuidas saab lisada lihavõttepühade tähistamisse sokke! Häid lihavõtteid!

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Selling socks with .
Sokisahtel © Copyright 2021. All rights reserved.
Close