Mis on den ja milliseid sukatooteid valida?

Mis on mis sukkpükste- ja sukamaailmas?

Denjee (DEN)

Denjee (DEN) on mõõtühik sukatoodete lõnga või kiu jämeduse väljendamiseks. Piltlikult öeldes on 1 DEN ligikaudu kuuendik juuksekarva läbimõõdust. Täpsemalt on 1 grammi 1-DENise läbimõõduga kiu pikkus 9000 meetrit, seega vähem kui 4,5 kilogrammi sellise materjaliga saaks tõmmata ekvaatori kohalt ringi ümber maailma. Mida peenem kiud, seda läbipaistvamad on sukkpüksid, ja vastupidi. Kui 10–20 DENised sukkpüksid ei jäta suurt midagi varjule, siis 30–40 DENised on poolläbipaistvad ja üle 50 DENistest enam läbi ei vaata. Paksus ja sukatoote kaal on näitajad, mis määravad ka stiili, mugavust, välimust ja soojapidavust.

Sukad

Sukad koosnevad kahest omavahel ühendamata osast. Need ulatuvad reie ülaosani ja püsivad üleval trippide, sukavöö või silikooni abil. Kuulsaim sukakandja on ilmselt Pipi Pikksukk. Üldjuhul on sukad väga õhukesed ja valmistatud nailonist või siidist. Lisaks mugavusele hinnatakse neid seetõttu, et nad on hügieeniline alternatiiv vööni ulatuvatele sukatoodetele.

VAATA SUKKI SIIT >>

Õhukesed sukkpüksid

Õhukesed sukkpüksid ulatuvad vöökohani. Neid toodetakse vahemikus 8–30 DENi. Valmistatud on nad nailonist või polüamiidist, millele on tihti lisatud teisi materjale. Õhukesed sukkpüksid peidavad hästi jalgade iluvigu, andes neile sileda ja ühtlase ilme. USAs leiutatud ja seal pantyhose’ina tuntud toode jõudis ookeani taga turule 1959. aastal.

VAATA ÕHUKESI SUKKPÜKSE SIIT >>

Läbipaistmatud sukkpüksid

Läbipaistmatud sukkpüksid ulatuvad samuti vöökohani. Nende paksus jääb vahemikku 40–200 DENi ja need võivad olla valmistatud nii sünteetilisest kui ka naturaalsest kiust, näiteks puuvillast või villast. Oma võidukäiku alustasid nad 1919. aastal kleitide lühemaks muutudes.

VAATA SUKKPÜKSE SIIT >>

Jäta vastus

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Selling socks with .
Sokisahtel © Copyright 2021. All rights reserved.
Close